Jeśli chcesz sprzedawać w serwisie aukcyjnym, potrzebujesz uprawnień SPRZEDAWCY.

Aby wystawić przedmiot na sprzedaż zaloguj się do konta i wybierz z menu Zarządzaj sprzedażą, a następnie Wystaw ofertę. Zostaniesz przeniesiony do formularza sprzedaży.

Wypełnij w formularzu niezbędne pola. Napisz kilka słów o przedmiocie, jego stanie i ewentualnych wymiarach. Dodaj zdjęcia oferowanego przedmiotu.

Jeżeli wszystko się zgadza, kliknij Opublikuj. Informacje o wystawionej ofercie znajdziesz w zakładce Zarządzaj sprzedażą > Wystawione oferty.

Jeśli wystawiony przez Ciebie przedmiot zostanie zakupiony lub ktoś zalicytuję Twoją ofertę, dowiesz się o tym z wiadomości wysłanej na podany przez Ciebie adres e-mail przy rejestracji (jeżeli wyraziłeś zgodę na otrzymywanie tego typu informacji).

Jeśli nikt nie kupił Twojego przedmiotu, możesz go ponownie wystawić. W zakładce Zarządzaj sprzedażą > Zakończone oferty przejdź do odpowiedniej oferty i wybierz Wystaw ponownie.

Możesz również w każdej chwili zakończyć swoją ofertę. W zakładce Zarządzaj sprzedażą > Wystawione oferty przejdź do odpowiedniej oferty i wybierz Zakończ. Gdy zakończona oferta jest licytacją natychmiast zostanie wyłoniony zwycięzca i zostaną rozesłane stosowane wiadomości e-mail.

W danym serwisie aukcyjnym istnieje grupa towarów, których nie można oferować na sprzedaż (w żadnej formie: także dodawać gratis do innych produktów).

Zabronione jest wystawianie przedmiotów wymienionych jako zakazane w Regulaminie.

Przedmiot, który narusza zasady może zostać usunięty, a jeśli naruszenie jest poważne lub powtarza się, konto sprzedającego może zostać zawieszone.

1. Znajdź przedmiot.

2. Kup przedmiot.

Możesz to zrobić na kilka sposobów:

  • Przez kup teraz – wybierz interesującą Cię ilość przedmiotu i kliknij Kup teraz.
  • W licytacji:
    • z podbiciem – wpisz maksymalną kwotę, jaką zgadzasz się zapłacić i kliknij w przycisk Licytuj.
    • angielskiej – wpisz kwotę za jaką jesteś wstanie kupić przedmiot i kliknij w przycisk Licytuj.

3. Zapłata i sposób odbioru.

Obecnie dostępny sposób zapłaty to płatność przy odbiorze. Odbiór osobisty następuje u sprzedającego.

Jeżeli interesuje Cię zakup licytowanego przedmiotu, to Twoja oferta musi być najwyższa w momencie kończenia się danej licytacji. Datę do kiedy jest ważna licytacja znajdziesz w opisie każdego przedmiotu.

Na portalu występują dwa rodzaje licytacji – angielska i z postąpieniem. Rodzaj licytacji deklaruje sprzedawca podczas wystawiania przedmiotu. Informacja o rodzaju licytacji podana jest przy danym przedmiocie.

Jeśli zdecydujesz się wziąć udział w licytacji z postąpieniem, to wpisz w okienku maksymalną kwotę za jaką jesteś w stanie kupić dany przedmiot i wciśnij Licytuj. Nasz system będzie automatycznie przebijał oferty innych licytantów, posługując się mechanizmem postąpienia.

Jeżeli Twoja kwota maksymalna nie będzie najwyższą ofertą, to innemu licytantowi (który zadeklarował wyższą cenę) system udzieli roli lidera danej licytacji. Aby przebić tę ofertę trzeba będzie zadeklarować wyższą kwotę maksymalną (co najmniej o 1 obowiązującej waluty). Możesz zmieniać deklarowaną kwotę maksymalną dowolną liczbę razy.

Możesz też nie deklarować maksymalnej kwoty w licytacji. Wystarczy, że w opisie przedmiotu wciśniesz Licytuj, a wówczas dotychczasowa oferta zostanie podniesiona o kwotę postąpienia (czyli 1 obowiązującej waluty).

Przykład 1: Aktualna cena w trwającej licytacji wynosi 5 zł. Jesteś pierwszą osobą, która licytuje dany przedmiot, Twoja oferta to 12 zł. Ponieważ jesteś pierwszą osobą licytującą dany przedmiot to aktualna cena tego przedmiotu się nie zmieni. System da Ci pozycję lidera w tej aukcji i zapisze Twoją maksymalną ofertę na potrzeby dalszej licytacji.

Przykład 2: Aktualna cena w trwającej licytacji wynosi 5 zł. Jest to równocześnie maksymalna oferta lidera danej aukcji. Twoja maksymalna oferta to 12 zł. W takiej sytuacji system automatycznie podniesie aktualną cenę danego przedmiotu do 6 zł i da Ci pozycję lidera w tej aukcji.

Przykład 3: Aktualna cena w trwającej licytacji wynosi 5 zł, Twoja maksymalna oferta to 12 zł, ale maksymalna cena, którą ustawił w licytacji lider aukcji to 6 zł. W takiej sytuacji system automatycznie podniesie aktualną cenę danego przedmiotu do 7 zł i da Ci pozycję lidera w tej aukcji.

Przykład 4: Aktualna cena w trwającej licytacji wynosi 5,75 zł, Twoja maksymalna oferta to 8,35 zł, ale maksymalna cena, którą ustawił w licytacji lider aukcji to 8 zł. System powinien zgodnie z ceną postąpienia ustawić cenę aktualną równą 8,75 zł, jednak nikt z biorących udział w licytacji nie zadeklarował takiej lub wyższej maksymalnej oferty. W tym przypadku cena aktualna będzie wynosić 8,35 zł i pozycję lidera aukcji obejmie kupujący, który zadeklarował tą cenę.

Przykład 5: Aktualna cena w trwającej licytacji wynosi 5 zł, Twoja maksymalna oferta to 8 zł, ale maksymalna cena, którą ustawił w licytacji lider aukcji to również 8 zł. W takiej sytuacji system automatycznie podniesie aktualną cenę danego przedmiotu do 8 zł, jednak lider aukcji się nie zmieni.

Jeśli zdecydujesz się wziąć udział w licytacji angielskiej, to wpisz w okienku kwotę za jaką jesteś w stanie kupić dany przedmiot i wciśnij Licytuj. Zakupu dokonuje licytant, który w ramach licytacji zaproponuje najwyższą cenę do czasu zakończenia licytacji.

W tym rodzaju licytacji nie występuje mechanizm postąpienia.

System podpowiada najwyższą ofertę w danej chwili. Twoja oferta nie może być niższa niż oferta lidera danej licytacji. Możesz w każdej chwili podnieść swoją ofertę, ale nie możesz jej obniżyć.

Przykład: Aktualna cena w trwającej licytacji wynosi 5 zł, Twoja oferta to 12 zł. W takiej sytuacji system automatycznie podniesie aktualną cenę danego przedmiotu do 12 zł i da Ci pozycję lidera w tej aukcji.

Nie musisz cały czas śledzić przebiegu licytacji. Jeżeli Twoja oferta była najwyższa i zostanie przebita przez innego licytanta, to dostaniesz taką informację od nas na maila. Będziesz mógł się zastanowić czy podbijać dalej.

Możesz przeglądnąć historię swoich zakupów w zakładce Twoje zakupy > Historia zakupów.

Zwroty i reklamacje przedmiotów należy kierować bezpośrednio do sprzedającego.