Wyprzedaż w firmie

Co zrobić ze starymi komputerami i laptopami w firmie?

Starzejący się sprzęt elektroniczny w firmie może okazać się problemem – niespełniające dłużej wymagań komputery i laptopy, które są zarejestrowane jako środki trwałe w firmie, zwykle zajmują przestrzeń. 

 • W jaki sposób pozbyć się starych komputerów i laptopów w firmie?
 • Jak sprzedać środki trwałe, które nie są już potrzebne?

Specjalistyczne narzędzie do wyprzedaży KupTam pozwoli Ci zamienić niepotrzebny sprzęt na dodatkowy przychód.

Stary sprzęt elektroniczny w firmie – problem, czy okazja?

Technologia ciągle dostarcza nowych rozwiązań, które odpowiadają na coraz większe potrzeby i są dostosowane do wymagań stawianych przez firmy. W związku z tym coraz częściej sprzęt elektroniczny w firmach ulega wymianie na nowsze modele. Problemem w tej sytuacji staje się przechowywanie, ale i skuteczne pozbywanie się sprzętów, takich jak stare komputery i laptopy, będące środkami trwałymi firmy.

Pozbycie się niepotrzebnych przedmiotów z firmy generuje trudności, dotyczące:

 • amortyzacji środków trwałych,
 • przekazania sprzętu do innych firm,
 • bezpiecznego utylizowania elektroniki,
 • sprzedaży sprzętu, który jeszcze nadaje się do użytku.

Amortyzacja środków trwałych to proces, który zakłada stopniową utratę wartości danego sprzętu, proporcjonalnie do okresu jego użytkowania. Dokonanie amortyzacji środków trwałych jest notowane w księgowości dokładnie w ten sam sposób, co ich likwidacja, z tą różnicą, że zamortyzowane sprzęty można następnie sprzedać. 

Sprzedaż zamortyzowanej elektroniki musi odbyć się poprzez wystawienie faktury, a zatem należy odprowadzić podatek od uzyskanego w ten sposób przychodu. Takie działanie jest dla Ciebie okazją na wygenerowanie dodatkowego dochodu w firmie i jednoczesne pozbycie się nieużywanych laptopów czy komputerów, ale i innych sprzętów, niepotrzebnie zajmujących przestrzeń w magazynie. 

Sprzedaż zamortyzowanych środków trwałych to najlepszy sposób na pozbycie się starego sprzętu. Inne opcje, w tym nawet likwidacja, wymagają dodatkowych działań, które nie przynoszą żadnego zysku firmie, a ich organizacja absorbuje czas. 

Bezpieczną utylizację elektroniki zapewnia przekazanie zużytego sprzętu specjalnym firmom, które likwidują elektrośmieci w sposób przyjazny środowisku – wybierając tę opcję, prawdopodobnie oddajesz okazję na dodatkowy przychód komuś innemu, bo nawet przy zupełnie zepsutym sprzęcie można z niego odzyskać np. metale szlachetne, w tym złoto.

W jaki sposób sprzedać stare komputery i laptopy w firmie?

Zorganizowanie wyprzedaży starych komputerów i laptopów w firmie może wydawać się wyzwaniem, szczególnie przy dużej liczbie sprzętów, których chcesz się pozbyć, a także przy założeniu, że część pracowników wykonuje swoje obowiązki całkowicie zdalnie. Wbrew pozorom, stworzenie okazji zakupu starej, firmowej elektroniki nie musi być trudne.

Specjalistyczne narzędzie do wyprzedaży KupTam powstało z myślą o realizacji sprzedaży zamortyzowanego sprzętu w firmach, dlatego idealnie nadaje się do stworzenia okazji zakupowych dla Twoich pracowników. Intuicyjny interfejs, przejrzyste funkcjonalności i proste zasady zmieniają wyzwanie, jakim jest wyprzedaż wewnętrzna w firmie, w perspektywę szybkiego i skutecznego pozbycia się niepotrzebnych przedmiotów z możliwością wygenerowania dodatkowego przychodu.

Za pośrednictwem narzędzia KupTam możesz stworzyć strefę sprzedaży z listą wszystkich laptopów, komputerów, drukarek i innego sprzętu, dostępną wyłącznie dla zaproszonych drogą mailową uczestników aukcji – pracowników Twojej firmy. 

Jak zrobić wyprzedaż wewnętrzną na KupTam?

Aby móc wykorzystać specjalistyczne narzędzie do wyprzedaży KupTam w organizacji wewnętrznej sprzedaży niepotrzebnego sprzętu w firmie, wystarczy się zarejestrować.

Proces organizacji wyprzedaży wewnętrznej z wykorzystaniem narzędzia KupTam przebiega w kilku prostych krokach:

#1 Stworzenie listy przedmiotów i przygotowanie ofert

Zanim wystawisz wybrane sprzęty na aukcję KupTam, przygotuj listę, na której zapiszesz wszystko, co chcesz sprzedać: nazwy przedmiotów, dostępną ilość, krótki opis techniczny, zdjęcia i kwotę, jaką chciałbyś otrzymać za dany przedmiot. Po uprzednim sporządzeniu takiego wykazu zrobienie aukcji na KupTam zajmie Ci niewiele czasu.

Stworzenie oferty za pośrednictwem KupTam odbywa się z poziomu prostego formularza: uzupełniasz podstawowe informacje na temat przedmiotu, dodajesz zdjęcia i opis.

#2 Wybranie typu aukcji i ustalenie czasu jej trwania

W kreatorze oferty, oprócz wpisania podstawowych informacji na temat przedmiotów, możesz wybrać jeden z trzech typów aukcji:

 • Kup Teraz,
 • Licytacja angielska,
 • Licytacja z postąpieniem.

Kup Teraz to najprostsza forma przeprowadzenia aukcji – wyznaczasz kwotę, którą uznasz za adekwatną do wartości przedmiotu i to za tę cenę uczestnicy aukcji mogą dokonać zakupu. 

Jeśli zdecydujesz się na wybór oferty sprzedażowej o strukturze licytacji angielskiej, zaproszeni do udziału w aukcji uczestnicy licytują dokładnie za tyle ile deklarują, biorąc pod uwagę ustaloną z góry minimalną kwotę przebicia. W tym rodzaju licytacji nie występuje mechanizm postąpienia. System podpowiada najwyższą ofertę w danej chwili, a oferta uczestnika nie może być niższa niż oferta lidera licytacji.

Licytacja z postąpieniem to typ aukcji, w którym uczestnicy licytacji mogą podbijać stawkę na dwa sposoby: za ustaloną w formularzu minimalną kwotę podbicia lub z góry określając maksymalną stawkę, którą są w stanie zaoferować za dany produkt. W drugim przypadku to nasz system będzie automatycznie przebijał oferty innych licytantów, posługując się mechanizmem postąpienia. Uczestnicy nie wiedzą, jaka jest maksymalna zaoferowana kwota, a wygrywający uczestnik może kupić produkt po cenie niższej niż jego maksymalna oferta, dopóki inni uczestnicy nie będą tej stawki podbijać.

#3 Zaproszenie uczestników aukcji

Aukcje na KupTam są zamknięte – to znaczy, że tylko zaproszeni przez Ciebie pracownicy firmy mają dostęp do Twojej strefy sprzedaży i mogą brać udział w aukcjach. 

Zaproszenie uczestników odbywa się przy tworzeniu każdej oferty produktowej, jednak narzędzie KupTam umożliwia późniejszą modyfikację listy uczestników Twojej aukcji.

W zależności od pakietu, z którego korzystasz, możesz zaprosić od 10 do 250 uczestników aukcji, albo, w przypadku pakietu Enterprise – nieograniczoną liczbę uczestników.

#4 Oczekiwanie na zakończenie aukcji

W momencie opublikowania oferty, Twoja aukcja jest aktywna, a uczestnicy mogą brać udział w licytacjach lub kupować przedmioty w czasie rzeczywistym. 

Aukcja typu Kup Teraz kończy się w momencie sfinalizowania transakcji, a licytacje trwają do momentu, który ustalasz przy tworzeniu swojej oferty. Jeśli Twój przedmiot nie został sprzedany w zakładanym przez Ciebie czasie, możesz ponownie aktywizować swoją ofertę.

#5 Dopełnienie formalności sprzedaży przedmiotów

Prawo do zakupu przedmiotu z aukcji typu licytacja przysługuje uczestnikowi, który zaproponował najwyższą stawkę. Wówczas pozostaje tylko wystawić fakturę za dany przedmiot i czekać na zapłatę oraz zrealizować zamówienie uczestnika w jednej z dwóch opcji: dostawa kurierem lub odbiór osobisty. Narzędzie KupTam nie pobiera prowizji od sprzedaży, więc cały zysk trafia na konto Twojej firmy.

Dlaczego warto wybrać narzędzie KupTam do wyprzedaży w firmie?

Specjalistyczne narzędzie do wyprzedaży KupTam pozwala w szybki i skuteczny sposób stworzyć ofertę sprzedaży niepotrzebnych, zamortyzowanych środków trwałych w firmie i udostępnić ją pracownikom w postaci aukcji internetowej. 

Rozwiązanie KupTam gwarantuje:

 • prywatność wyprzedaży
 • zaangażowanie uczestników aukcji
 • dostępność ofert dla każdego, także zdalnego pracownika
 • szybką i skuteczną komunikację
 • maksymalizację potencjalnych zysków
 • zorganizowany i intuicyjny proces sprzedaży

Wybierając KupTam, masz pewność, że każdy pracownik dowie się o możliwości zakupu przedmiotów w atrakcyjnej cenie. Twoja strefa sprzedaży, zależnie od wybranego pakietu, może udostępniać jednocześnie od 2 do 200 ofert (w przypadku pakietu Enterprise bez ograniczeń), dzięki czemu jesteś w stanie wystawić na sprzedaż wszystkie zalegające sprzęty jednocześnie i przeprowadzić wydarzenie w ściśle określonym czasie.

Dzięki KupTam w prosty sposób zaangażujesz pracowników w wyprzedaż, pozbędziesz się niepotrzebnych przedmiotów i wygenerujesz dodatkowy przychód w swojej firmie.

Podsumowanie: Co zrobić ze starym sprzętem w firmie? 

Niepotrzebne sprzęty w firmie możesz albo zlikwidować, albo zamortyzować i sprzedać. Elektronika, która wciąż działa, ale nie jest już przydatna w firmie, z pewnością znajdzie swoich kupców wśród pracowników. Chcąc pozbyć się starych laptopów i komputerów, czy też innych przedmiotów, wykorzystaj narzędzie KupTam do organizacji wyprzedaży wewnętrznej w swojej firmie:

 • stwórz listę przedmiotów i wystaw je na aukcje KupTam
 • zaproś uczestników aukcji drogą mailową
 • ustal czas trwania wydarzenia
 • generuj i maksymalizuj potencjalny przychód ze sprzedaży 

Zarejestruj się na stronie KupTam, wybierz odpowiedni pakiet i wykorzystaj narzędzie do stworzenia okazji zakupowych dla swoich pracowników.

Case Study: wewnętrzna wyprzedaż sprzętu elektronicznego w banku Santander

Case Study: wewnętrzna wyprzedaż sprzętu elektronicznego w banku Santander

Informacje o firmie Santander Bank Polska SA – bank uniwersalny z siedzibą w Warszawie. Trzeci […]

B2B recommerce – jak firmy mogą wykorzystać ten model dla zwiększenia przychodów i wspierania zrównoważonego rozwoju?

B2B recommerce – jak firmy mogą wykorzystać ten model dla zwiększenia przychodów i wspierania zrównoważonego rozwoju?

Biznes coraz częściej szuka nowych sposobów zarówno na zwiększenie swoich przychodów, jak i na wspieranie […]

Co zrobić z używanym sprzętem biurowym w firmie?  

Co zrobić z używanym sprzętem biurowym w firmie?  

W obliczu ciągłych innowacji w branży IT oraz coraz krótszego okresu użytkowania elektronicznych urządzeń ilość […]

Case study – wdrożenie procesu REcommerce w firmie technologicznej

Case study – wdrożenie procesu REcommerce w firmie technologicznej

Informacje o firmie Lingaro sp. z o.o. – polskie przedsiębiorstwo świadczące usługi IT. Powstało 22 […]

Przyszłość odnowionych technologii: Jak kształtować środowiskową odpowiedzialność

Przyszłość odnowionych technologii: Jak kształtować środowiskową odpowiedzialność

Odnowione technologie stają się coraz bardziej istotnym elementem współczesnego społeczeństwa, które dąży do zrównoważonego rozwoju […]

Rozwiązania dla nadwyżek magazynowych z perspektywy społecznej odpowiedzialności

Rozwiązania dla nadwyżek magazynowych z perspektywy społecznej odpowiedzialności

Zalegające w magazynie towary, zwłaszcza końcówki kolekcji czy produkty, które nie zdobyły popularności, często stwarzają […]

Zrównoważony rozwój poprzez recommerce: korzyści dla firm i środowiska

Zrównoważony rozwój poprzez recommerce: korzyści dla firm i środowiska

Recommerce, czyli sprzedaż, zakup i renowacja używanych produktów – stanowi narzędzie wspierające zrównoważony rozwój. Kolejny […]

Jak wspierać CSR dzięki recommerce? 

Jak wspierać CSR dzięki recommerce? 

W obliczu globalnych wyzwań związanych ze zmianami klimatycznymi i utratą zasobów naturalnych przedsiębiorstwa zwracają się […]

Recommerce jako strategia zarządzania nadwyżkami magazynowymi: Optymalizacja zasobów i zrównoważony rozwój.

Recommerce jako strategia zarządzania nadwyżkami magazynowymi: Optymalizacja zasobów i zrównoważony rozwój.

Skomplikowane łańcuchy dostaw i zmienne trendy rynkowe stawiają przed przedsiębiorstwami liczne trudności, dlatego efektywne zarządzanie […]

Ekonomiczne i ekologiczne korzyści z recommerce: przypadek firmy technologicznej

Ekonomiczne i ekologiczne korzyści z recommerce: przypadek firmy technologicznej

W dzisiejszym dynamicznym świecie biznesowym pojawiła się koncepcja, która zyskuje na coraz większym znaczeniu — […]

Recommerce — na czym polega i jakie korzyści przynosi?

Recommerce — na czym polega i jakie korzyści przynosi?

Recommerce ma wiele korzyści, w tym ochronę środowiska, oszczędności, zwiększenie reputacji firm i dostępność produktów. […]

Gdzie sprzedać nadwyżki magazynowe – skuteczna wyprzedaż na KupTam

Gdzie sprzedać nadwyżki magazynowe – skuteczna wyprzedaż na KupTam

Nadwyżki magazynowe mogą dotyczyć niemal każdego biznesu, który zajmuje się obrotem towarów. Problem stocków magazynowych […]

Jak tworzyć oferty specjalne z wykorzystaniem specjalistycznego narzędzia do wyprzedaży KupTam?

Jak tworzyć oferty specjalne z wykorzystaniem specjalistycznego narzędzia do wyprzedaży KupTam?

Oferty specjalne przyciągają uwagę i pozwalają na zwiększenie przychodu w firmie, ale nie każdy sposób […]

Jak wykorzystać KupTam do stworzenia nowego kanału sprzedaży?

Jak wykorzystać KupTam do stworzenia nowego kanału sprzedaży?

Większa sprzedaż to marzenie każdego handlowca, ale nie zawsze tworzenie nowych kanałów sprzedaży jest opłacalne. […]

Jak specjalistyczne narzędzie do wyprzedaży wewnętrznej pomaga zminimalizować koszty magazynowania?

Jak specjalistyczne narzędzie do wyprzedaży wewnętrznej pomaga zminimalizować koszty magazynowania?

Koszty magazynowania to zmora każdego przedsiębiorcy, zarówno w branżach związanych ze sprzedażą produktów, jak i […]

Jakie korzyści przynosi wykorzystanie narzędzia do wyprzedaży wewnętrznej w firmie?

Jakie korzyści przynosi wykorzystanie narzędzia do wyprzedaży wewnętrznej w firmie?

Wyprzedaż wewnętrzna w firmie to częsta praktyka, jednak nie zawsze przebiega w skuteczny i szybki […]

Jak wyprzedaże online mogą pomóc w utrzymaniu lojalności pracowników lub klientów?

Jak wyprzedaże online mogą pomóc w utrzymaniu lojalności pracowników lub klientów?

Wyprzedaże online przyciągają uwagę, jednak aby zyskać lojalnego klienta, trzeba przekonać go czymś więcej, niż […]

Jakie korzyści przynosi narzędzie do wyprzedaży online dla pracowników i klientów?

Jakie korzyści przynosi narzędzie do wyprzedaży online dla pracowników i klientów?

Zakupy w internecie to obecnie codzienność, a możliwość korzystania z wyjątkowych ofert sprzedażowych oraz licytacji […]

Jak wykorzystać zamknięte wyprzedaże online do sprzedaży produktów o ograniczonym czasie przydatności?

Jak wykorzystać zamknięte wyprzedaże online do sprzedaży produktów o ograniczonym czasie przydatności?

Produkty posiadające ograniczony termin przydatności do spożycia stanowią czasami wyzwanie dla sprzedawców, którzy muszą zagwarantować […]

Jak szybko sprzedać produkty sezonowe?

Jak szybko sprzedać produkty sezonowe?

Sprzedaż produktów sezonowych wymaga odpowiedniego opracowania działań oraz planu na zaangażowanie klientów, aby w wybranym […]

Case study. Zmiana lokalizacji firmy. Jak pozbyć się niepotrzebnych mebli?

Case study. Zmiana lokalizacji firmy. Jak pozbyć się niepotrzebnych mebli?

Informacje o firmie Międzynarodowa firma technologiczna: usługi IT, hardware.  Wyzwanie  Zmiana lokalizacji biura spowodowała pojawienie […]

Nadwyżki magazynowe – jak sprzedać zalegający towar?

Nadwyżki magazynowe – jak sprzedać zalegający towar?

Zalegające w magazynie towary i końcówki kolekcji, które nie cieszą się szczególnym zainteresowaniem, mogą być […]

Jakie są najczęstsze błędy przy wyprzedaży wewnętrznej i jak ich uniknąć?

Jakie są najczęstsze błędy przy wyprzedaży wewnętrznej i jak ich uniknąć?

Wyprzedaż wewnętrzna to doskonała okazja dla firm na pozbycie się produktów, których nie można sprzedać […]

Jak wykorzystać KupTam do przygotowania specjalnej oferty dla klientów?

Jak wykorzystać KupTam do przygotowania specjalnej oferty dla klientów?

Tworzenie specjalnych ofert dla klientów jest sposobem na wyróżnienie się wśród konkurencji.  Tworząc nowy kanał […]

Jak zrobić wyprzedaż magazynu dla kontrahentów?

Jak zrobić wyprzedaż magazynu dla kontrahentów?

Wyprzedaż magazynu dla kontrahentów to świetna okazja do pozbycia się zbędnych zapasów i zwiększenia przepływu […]

Case study. Zwiększenie przychodu o 108 000 zł.

Case study. Zwiększenie przychodu o 108 000 zł.

Przygotowaliśmy dedykowane wdrożenie systemu aukcyjnego KupTam, dzięki któremu klient był w stanie przeprowadzić 100 aukcji zamortyzowanych laptopów na rzecz pracowników. 

Jakie są typy aukcji i czym się różnią?

Jakie są typy aukcji i czym się różnią?

Specjalistyczne narzędzie do wyprzedaży KupTam umożliwia tworzenie ofert w trzech dostępnych typach aukcji: kup teraz, […]

Jak zoptymalizować proces wyprzedaży wewnątrz firmy?

Jak zoptymalizować proces wyprzedaży wewnątrz firmy?

Proces wyprzedaży zamortyzowanych środków trwałych wewnątrz firmy może wydawać się skomplikowany. Niezależnie od tego, jaki […]

Jakie kryteria należy wziąć pod uwagę przy wyborze narzędzia do wyprzedaży wewnątrz firmy? 

Jakie kryteria należy wziąć pod uwagę przy wyborze narzędzia do wyprzedaży wewnątrz firmy? 

Wyprzedaż wewnątrz firmy polega na sprzedaży produktów lub usług pracownikom, klientom lub partnerom biznesowym za […]

Specjalistyczne narzędzie do wyprzedaży – czy jest odpowiednie dla Twojej firmy?

Specjalistyczne narzędzie do wyprzedaży – czy jest odpowiednie dla Twojej firmy?

Specjalistyczne narzędzie do tworzenia wyprzedaży może okazać się pomocnym i przynoszącym dodatkowy przychód rozwiązaniem dla […]

Jak sprzedać środek trwały z firmy?

Jak sprzedać środek trwały z firmy?

Majątek firmowy, zarówno towary, jak i sprzęty w firmie mogą z czasem stać się przestarzałe […]

Wyprzedaż 2% całkowitego stanu magazynowego rocznie. Case-study

Wyprzedaż 2% całkowitego stanu magazynowego rocznie. Case-study

Informacje o firmie Firma FEMAX korzysta ze specjalistycznego narzędzia do wyprzedaży KupTam. FEMAX to hurtownia […]

Co to jest specjalistyczne narzędzie do wyprzedaży? 

Co to jest specjalistyczne narzędzie do wyprzedaży? 

KupTam jest specjalistycznym narzędziem prowadzenia wyprzedaży online, które umożliwia przeprowadzenie procesu aukcyjnego w Internecie. KupTam […]